«۴ گاف» شاه جدید عربستان در کمتر از ۲ دقیقه
پرینت
#١٣٠٣
93/11/26 يكشنبه 09:36

«۴ گاف» شاه جدید عربستان در کمتر از ۲ دقیقه

«۴ گاف» شاه جدید عربستان، «سلمان» شاه عربستان، سخنرانی شاه عربستان مقابل وزیران و شاهزادگان سعودی، استخراء

فردیس نیوز - شاه جدید سعودی در سخنرانی اخیر مقابل وزیران و شاهزادگان سعودی، کلمه‌ای به جای کلمه‌ای دیگر به کار برد که سبب جنجال در شبکه‌های اجتماعی شده است.

به گزارش فردیس نیوز، «سلمان» شاه عربستان، چندی پیش در مراسم ادای سوگند وزیران و امیران مناطق مختلف این کشور، در یکشنبه گذشته سخنرانی ویدیویی کرد که در فضای مجازی مکرر نقل می‌شود.

منبع :اسنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این مراسم در ریاض و کاخ سلطنتی برگزار شد و ملک سلمان در سخنان خود گفت: خدا به وزیران و امیران مناطق ما خیر بدهد که همه اینها رویش‌های این کشورند شکر خدا... که خداوند ، سپس عبدالعزیز و کتاب خدا و رسولش آن را متحد نمودند.
گذشته از اینکه ترتیب عوامل وحدت‌زای عناصر مملکتی در سخنان او جای تأمل دارد ، اما او در ادامه، گاف بزرگتری داد و گفت: الحمد لله آنها در امنیت و آسایش و «استخراء» (!) و یک دلی هستند و شکر می‌کنیم خدا را از این امنیت و آسایش و «استخرائی» که گفتم.. و قبله مسلمانان و حج آنان و عمره و زیارت آنها همگی در امنیت و آسایش برگزار می‌شود
سلمان به جای کلمه «استرخاء» به معنا «راحتی یا رفاه» کلمه‌ای شبیه «استخراء» را به کار برد که معنای ناخوشایند «دفع مدفوع» می‌دهد.

او حتی در سخنانش که چهار بار این کلمه را طی دو دقیقه به کار می‌برد، می‌گوید که این وضعیت در عربستان از زمان او یا برادرش ملک عبدالله نبوده بلکه از زمان پدرش، وضعیت عربستان در «استرخاء» بوده است. او طی این نطق کوتاه، چهار بار این کلمه را اینطور تلفظ می‌کند.

SecImgSesجستجوی در سایت
فرديس نيوز را به ديگران معرفي كنيد
ارسالی مخاطبین
صدای شما صدای شما
مشکلات شهر گرمدره از نگاه شما
پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها پارک تندرستی و جمعیت یکسان سگ ها و انسان ها
پارک تندرستی شبها محل جولان افراد صاحب سگ و سگ هاست!
مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند! مسئولین فکری به حال پارک ها بکنند!
وضعیت پارک تندرستی صدای شهروندان را درآورد
تبلیغات=09121974180
فردیس من صدای شما تلگرام کانال خبری