"مرگ شیرین تر از عسل "

همایش «احلی من العسل» در امامزاده طاهر(ع) کرج برگزار شد

فردیس نیوز - همزمان با ششمین روز محرم همایش «احلی من العسل» با حضور پدر شهیدان فهمیده و مدیرکل اوقاف و همکاران فرهنگی استان و دانش آموزان و نوجوانان البرزی , در امامزاده طاهر(ع) کرج برگزار شد.

به گزارش فردیس نیوز ، امروز، سه شنبه همزمان با سراسر کشور و در ششمین روز از ماه محرم همایش «احلی من العسل» با حضورمدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 ، شورای معاونین ، مدیران و معاونین پرورشی و دانش آموزان در امامزاده طاهر(ع) کرج برگزار شد.

در این همایش که با هدف ترویج فرهنگ حضرت قاسم بن الحسن(ع) و همچنین عزاداری متمرکز استانی برگزار شد ۲ هزار دانش آموزان البرزی حضور داشتند. در این مراسم از پدر شهید حسین فهمیده تقدیر به عمل آمد.

در ادامه یوسف دانشور، معاون فرهنگی پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز در میان دانش آموزان به تشریح فلسفه قیام عاشورا پرداخت و گفت: فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت باید در میان دانش آموزان تقویت شود.

دانشور خطاب به دانش آموزان گفت: باید در خصوص علل ماندگاری قیام عاشورا مطالعه کنند چرا که محرم بهترین زمان برای این است که نقشه های دشمنان اسلام نقش بر آب شود.

وی با تاکید بر اینکه باید در مقابل جنگ نرم دانش آموزان ایران اسلامی را بیمه کرد، گفت: آشنایی با قیام عاشورا می تواند زمینه ساز رشد شخصیت دانش آموزان باشد.

به گفته معاون فرهنگی پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز اراده الهی امام حسین(ع) یکی دیگر از دلایل ماندگاری قیام عاشورا است.

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
حوزه و دانشگاه